DİYABET OKULU

Bakanlığımız tarafından yürütülen “Türkiye Diyabet Önleme Ve Kontrol Programı” kapsamında diyabetli hasta eğitimlerinin diyabet okulu adı altında standardize edilmesi planlanmıştır.

Hastanemizde bu program kapsamında diyabetli hasta eğitimi için diyabet okulu açılmıştır. Eğitim programına katılım ücretsiz olup, katılımcılara eğitim sonunda diyabet okulu adına diploma verilmiştir. Bu okul ile hem hastalığı hakkında daha bilinçli ve eğitimli diyabet hastalarının olması hem de diyabet hastası olmayıp bu hastalığa aday olan kişilerin diyabet hakkında bilinçlendirilmesinin sağlanması amaçlanmıştır.

Eğitimde hastanemizin doktorlarından Dahiliye Uzmanı Gülden Bilican insülin tedavisi, diyabet komplikasyonları ve önlenmesi diyetisyenimiz Zeynep Karahan, diyabette beslenme tedavisi düzenlenmesi ve yapılan yanlışlar fizyoterapistimiz Murat Yeğin, fiziksel aktivite ve egzersizin diyabetteki önemini diyabet hemşiremiz Derya Orbay, diyabetik ayak ve insülin uygulamaları hakkında eğitim vermiştir.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://musdh.gov.tr/diyabet-okulu/

Önceki yazıyı okuyun:
Muş Devlet Hastanemizde Romatoloji Uzmanı Dr. Mete PEKDİKER Hasta kabulüne başlamıştır…

Muş Devlet Hastanemizde Romatoloji Uzmanı Dr. Mete PEKDİKER Hasta kabulüne başlamıştır… Romatoloji ve Romatolog nedir? Romatoloji; romatizmal hastalıkları konu alan...

Kapat