Hastanemizde Aort Anevrizması Tanısı Konulan Hastanın Ameliyatı Başarıyla Yapıldı.

            Acil servise karın ağrısı ile başvuran hastanın yapılan tetkiklerinde, karın bölgesi ana damarının 3 kat büyüdüğünü saptadık. Ameliyat olmaması halinde damarın yırtılması sonucu hastanın hayatı ciddi anlamda tehlikeye girecekti, ameliyat da mevcut genişlemiş damarı yapay damar ile değiştirdik. Hastamız ameliyattan 6 gün sonra normal hayatına geri döndü.

           Bu durumdaki hastalara müdahale edilmemesi halinde bu damarın yırtılması ölümle sonuçlanmaktadır. Bu hastalık özellikle 60 yaş üstü, sigara içen , tansiyon yüksekliği olan kişilerde sık görülmektedir. Hastalık belirti vermeden sessizce ilerleye bilir. Hastalarda karın ağrısı, göbek bölgesinde kalp atımı ile birlikte hissedilen ele gelen kitle gibi belirti ve bulgular olabilir. Hasta tanısı konulduktan sonra Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Fatih Avni BAYRAKTAR ve Op.Dr. Ali Ahmet ARIKAN tarafından başarılı bir şekilde ameliyatı gerçekleştirilmiştir.

         Tedavisi mümkün olan bu hastalığın ameliyatlarını Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği olarak hastanemizde gerçekleştirilebilecek tecrübeye ve alt yapıya sahibiz.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://musdh.gov.tr/hastanemizde-aort-anevrizmasi-tanisi-konulan-hastanin-ameliyati-yapildi/

Önceki yazıyı okuyun:
Mezenter İskemi Tanısı Konulan Hasta Başarıyla Ameliyat Edildi.

05.04.2018'de Hastanemiz Acil Servisine ani başlayan karın ağrısı şikayetiyle başvuran ve yapılan tetkikler sonucunda mezenter iskemi tanısı konulan Abdurrezak SAMURKAŞ...

Kapat