Kanserle Savaş Haftası (1-7 Nisan)

            Başhekim Gürkan DANIŞAN, mesajında, çağımızın en önemli sağlık sorunlarının başında gelen kanser hastalığı, hücrenin olağan dışı bölünüp çoğalması olarak da ifade edildiğini ifade etti.

İnsan hayatını olumsuz etkileyen, tedavi edilmediğinde ölümcül sonuçlara yol açan bu hastalıktan korunmak için bireye önemli görevler düştüğünü vurgulayan Hastane Başhekimi, şunları kaydetti:

“Tütünlü ürünlerin tüketimi, alkol, doğal olmayan hazır gıdaların aşırı tüketimi insan sağlığını tehdit ettiği gibi, tedavisi oldukça meşakkatli ve masraflı olan kanser hastalığına sebebiyet vermektedir. Bütün bunların yanında kanser hastalığının tedavisinde erken teşhis, tedavinin başarısı için olmazsa olmaz ön koşuldur. Kanser hastalığı ile etkin bir şekilde mücadele edebilmek ve zararlarını en aza indirebilmek için, kanserin tüm topluma doğru bir şekilde anlatılması ve halkın bu hastalık konusunda bilinçlendirilmesi de en az tedavi kadar önem taşımaktadır.”

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://musdh.gov.tr/kanserle-savas-haftasi-1-7-nisan/

Önceki yazıyı okuyun:
YETİŞKİN, ÇOCUK VE ERGEN İÇİN KRONİK HASTALIKLARDA FİZİKSEL AKTİVİTE REHBERİ

FİZİKSEL AKTİVİTEYLE İLGİLİ KİTAPLARI GÖRÜNTÜLEMEK VE İNDİRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ.   ÇOCUK VE ERGEN İÇİN KRONİK HASTALIKLARDA FİZİKSEL AKTİVİTE REHBERİ...

Kapat