Mezenter İskemi Tanısı Konulan Hasta Başarıyla Ameliyat Edildi.

05.04.2018’de Hastanemiz Acil Servisine ani başlayan karın ağrısı şikayetiyle başvuran ve yapılan tetkikler sonucunda mezenter iskemi tanısı konulan Abdurrezak SAMURKAŞ isimli hasta, Genel Cerrahi Uzmanlarımız Op.Dr.Fatih KARAYOL, Op.Dr.Şafak COŞKUN ve Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ali Ahmet ARIKAN ile beraber acil ameliyata alındı. Tanısal loparatomi + embolektomi işlemi başarıyla yapıldı.

Mezenter iskemi bağırsakları besleyen damarların ani tıkanmasına bağlı olarak çürümesi ile oluşan, tanısı zor konulan bir hastalık olup tedaviye rağmen %80-90 ölümcül seyretmektedir. Hastamıza erken tanı konulması ve zamanında yapılan başarılı bir müdahale ile tıkanan damar açılarak bağırsaklar kurtarıldı.

Ameliyat sonrası takiplerinde de sıkıntısı olmayan hasta sorunsuz taburcu edildi. Hasta kalp ve damar cerrahi ile genel cerrahi polikliniklerinde düzenli şekilde takiplerine devam etmektedir.

MEZENTER İSKEMİ TANISI OLAN HASTAMIZ

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://musdh.gov.tr/mezenter-iskemi-tanisi-konulan-hasta-basariyla-ameliyat-edildi/

Önceki yazıyı okuyun:
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 MAYIS BAYRAMININ TARİHİ Gençlik ve Spor Bayramı, ilk defa 24 Mayıs 1935’te "Atatürk Günü" adı altında kutlanmıştır. Beşiktaş'ın girişimleriyle...

Kapat