Muş’ta 2017’nin Son ve 2018’in İlk Bebekleri

Muş’ta 2018 yılının ilk bebekleri, Şervan ve Umut bebek oldu. 2017 yılının son saatlerinde ise 5 bebek dünyaya geldi.
Muş Devlet Hastanesinde Mahinur-Ahmet Çelik ile Sevda-Kenan Korkmaz çiftlerinin ikinci çocukları yeni yıla gözünü açtı. Yeni yılın ilk bebeği 00.10’da, ikinci bebek ise 00.15’te dünyaya geldi. Şervan ve Umut ismi verilen bebeklerin sağlıklı olarak dünyaya geldikleri açıklandı. Öte yandan 2017 yılının son saatlerinde de 5 bebek dünyaya geldi. Yeni doğan bebekleri ve ailelerini ziyaret eden Devlet Hastanesi Başhekimi Radyoloji Uzmanı Dr. Gürkan Danışan ile Hastane Müdürü Oktay Turan, bebeklere çeşitli hediyeler verdi.
Aileleri tebrik ettikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Başhekim Uzm. Dr. Gürkan Danışan, yılbaşında 7 bebeğin dünyaya geldiğini söyledi. Bebeklerden 5’inin 2017 yılında, 2’sinin ise 2018 yılında dünyaya geldiğini ifade eden Danışan, “Yeni doğan bebeklerimizin vatana millete hayırlı bireyler olmasını diliyorum. Hastane yönetimi olarak annelerimizi ziyaret ettik ve bebeklerimiz için aldığımız hediyeleri verdik” diye konuştu.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://musdh.gov.tr/musta-2017nin-son-ve-2018in-ilk-bebekleri/

Önceki yazıyı okuyun:
14 Kasım Dünya Diyabet Haftası 

         14 Kasım Dünya Diyabet Haftası nedeniyle Muş devlet hastanesi diyabet hemşireleri ve diyetisyenleri  Ceylan AVM’ de  kurulan...

Kapat